Jakie oprawki damskie wybrać?

Okulary to nie tylko praktyczny gadżet, ale podkreślenie indywidualnego stylu. Aby dobrze wybrać okulary, trzeba znać kilka zasad i dopasować takie, w których dana osoba czuje się najlepiej.

Dlaczego okulary to stylowy gadżet?

Jeśli trzeba wybrać oprawki korekcyjne, trzeba wcześniej przemyśleć kilka rzeczy. Po pierwsze, konieczne jest obejrzenie dużej ilości modeli okularów, czy to on-line czy na żywo, aby sprawdzić co jest modne, a co się tak naprawdę podoba. Jednak najważniejsza kwestia to mierzenie tych okularów, bo nawet najlepsze oprawki mogą zwyczajnie nie pasować. Nic nie zastąpi tradycyjnego mierzenia w salonie optycznym, pod okiem profesjonalistów. Jeśli ktoś woli zakupy w sieci, to może skusić się na przymierzalnię on-line, która pozwala dobrać okulary do kształtu twarzy. Jeśli szuka się okularów na co dzień to warto wybrać wygodny model, a jednocześnie stylowy. Natomiast gdy są to tak zwane zerówki, noszone dla podkreślenia wybranych stylizacji czy do pracy, bo tutaj można wybrać bardziej wyraziste oprawki damskie. Okulary powinny podkreślać osobowość i pasować do typu urody i kształtu twarzy, ale także być przemyślanym dopełnieniem indywidualnego stylu.

Czy warto wybrać markowe oprawki?

Okulary to nie tylko praktyczny gadżet, ale podkreślenie indywidualnego stylu.

Z pewnością okulary to wykończenie stroju i dodatek, który od razu zwraca na siebie uwagę. Nie są się ukryć, że markowe oprawki takie jak na przykład Prada, Ray Ban czy Gucci, to klasyka sama w sobie. Precyzyjnie wykonane detale, wysoka jakość i nowoczesne wzornictwo, to główne cechy takich okularów. Topowe marki okularów to design, za którym kryją się najwięksi projektanci z dużym doświadczeniem. Warto zdecydować się markowe oprawki damskie, za którymi kryje się niepowtarzalny styl. W poszukiwaniu tego jednego, najlepszego modelu i marki, warto poświęcić czas, bo okulary to inwestycja na lata. Zazwyczaj znane marki mają jakiś swój wyróżnik, ale oferują też oprawki w różnych stylach. Wybierać mogą Panie lubiące klasyczny i spokojny styl, jak i miłośniczki zwierzęcych printów i mocniejszych kolorów. Topowi producenci oprawek do okularów, wyróżniają się unikalnym designem i są noszone przez znane gwiazdy i osobowości ze świata filmu i mody. Para markowych oprawek okularów przyda się w każdej szafie, choćby miały to być zerówki, dodające jedynie stylu.

Jak prawidłowo dopasować okulary?

Typ urody może pomóc w dobraniu kolorystyki oprawek. Choć nie jest to regułą, ale ciemne oprawki są chętniej wybierane przez brunetki, a jaśniejsze oprawy przez blondynki. Najważniejsza kwestia to taka, aby dobrać oprawki odpowiednio do kształtu twarzy. Dobrze dobrane oprawki powinny korygować kształt twarzy, w taki sposób, aby łagodzić rysy. Panie o okrągłej buzi, nie powinny wybierać okrągłych oprawek, z kolei Panie o pociągłej twarzy, mogą sobie na nie pozwolić. Jeśli mowa o dokładnych wytycznych, to Panie o twarzy w kształcie serca, powinny wybrać oprawki okrągłe lub owalne, cienkie oprawki lub o kocim kształcie. Dla posiadaczek okrągłej twarzy, najlepsze oprawki to prostokątne, lekko zaokrąglone rogi lub owalny dół i uniesione krańce. Twarz kwadratowa lub okrągłe i owalne oprawy lub wąskie. Z kolei twarz owalna dobrze współgra praktycznie z każdym typem oprawek, dlatego jej szczęśliwe posiadaczki mają dużą swobodę w wyborze oprawek. Oczywiście takie zasady są orientacyjne i jeśli wybiera się oprawki, to mają one być przede wszystkim wygodne, szczególnie jeśli trzeba w nich chodzić cały dzień. Nie mogą uciskać, za bardzo przylegać lub odstawać, wszystko musi idealnie pasować.