Jakie powinny być oprawki do okularów?

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów. Trudno wyobrazić sobie życie codzienne nic nie widząc. Czasami utrata wzroku następuje nagle, a w innych przypadkach jest to kwestia poszerzającej się wady wzroku. Dlatego właśnie takie ważne są regularne wizyty u okulisty. Niektóre osoby wstydzą się nosić okularów z uwagi, że będą w nich źle wygląd. Nic bardziej mylnego. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich oprawek. Na jakie postawić? Jakimi cechami powinny się wyróżniać dobre oprawki? Sprawdźmy to.

Wykonanie oprawek

Niezmiernie ważne jest wykonanie oprawek. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów oprawki na okulary – eyewear24.net są wykonane. Oprawki muszą być przecież solidne oraz wygodne. Na pewno nie należy wybierać takich oprawek, które odkształcają się w dłoni. Zbyt długo nam one nie posłużą. Oprawki najczęściej są wykonane z następujących materiałów:

Wiemy już, że wykonanie oraz rodzaj materiałów użytych do produkcji oprawek jest bardzo ważny

  • plastik,
  • metal,
  • drewno.

W związku z powyższym, mamy w czym wybierać. Po wielu oprawkach na pierwszy rzut oka nie widać, z jakich materiałów są wykonane. Trzeba się dokładnie przyjrzeć. Gdy w dalszym ciągu mamy problem, to warto dopytać doradcę w miejscu, w którym oprawki przeglądamy. Polecamy skoncentrować swój wybór na oprawkach markowych. Dlaczego? Oprawki markowe są wykonane tylko i wyłącznie z materiałów o wysokiej jakości. Co więcej, są to oprawki o modnych fasonach. W ofercie każdego producenta oprawek każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiedni fason. Za chwilę zajmiemy się tym, jak poprawnie dobierać oprawki do swojej twarzy.

Dobór oprawek okularowych

Wiemy już, że wykonanie oraz rodzaj materiałów użytych do produkcji oprawek jest bardzo ważny. Gdy już się zdecydujemy na konkretny materiał, to przed nami jeszcze dobór pasujących nam oprawek. Gdy dobieramy okularowe oprawki, to pod uwagę musimy wziąć kilka bardzo istotnych czynników. Na pewno oprawki muszą być do naszej głowy idealnie dobrane. Czy rzeczywiście jest to takie istotne? Jak najbardziej tak. Okulary w żadnym wypadku nie mogą się nam zsuwać z nosa. Nie mogą być także zbyt małe. Niedopuszczalne jest to, aby nas uwierały za uszami, czy też w miejscu skroni. Niestety tak błędnie dobrane oprawki będą powodowały bardzo duży dyskomfort. Nie tylko w takiej sytuacji słabnie nasz komfort widzenia, ale także jakość nie jest taka, jaka być powinna. Właśnie przez to sporo osób zniechęca się do okularów, o czym powiedzieliśmy już sobie na początku. Szkoła doboru oprawek mówi, że powinny być one dopasowane bezpośrednio do koloru włosów. Gdy mamy włosy blond, to świetnie sprawdzają się oprawki zielone, czy też czerwone. Warto skupić się w takim wypadku na ciepłych odcieniach. Z kolei chłodny blond świetnie komponuje się z fioletem, różem, szarością oraz czernią. Unikajmy żółci oraz złota. Osoby z ciemniejszymi włosami mają szersze pole do popisu. Najlepiej postawić na pewien kontrast. Na dobór oprawek warto zabrać ze sobą kogoś z rodziny, czy też przyjaciółkę. Dzięki temu można się kogoś poradzić.

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów. Trudno wyobrazić sobie życie codzienne nic nie widząc

Zakup oprawek okularów bez przymierzenia może się okazać wielkim nieporozumieniem. Tego nie chce nikt. Oprawki muszą być dobrane z największą starannością. Gdy zdecydujemy się na oprawki markowe, to można spokojnie liczyć, że jest to zakup na lata. Z oprawkami markowymi nie dzieje się na przełomie lat nic złego. Nie trzeba się martwić o przebarwienia, schodzący kolor, czy też inne niepożądane kwestie estetyczne. Także mechanicznie są w jak najlepszym porządku. Pozostaje nam tylko dobrać pasujące okulary i cieszyć się niezakłóconym wzrokiem.