Idealne oprawki damskie – jak je wybrać?

Współcześnie coraz więcej osób potrzebuje okularów korekcyjnych. Najczęściej diagnozuje się krótkowzroczność, która wymaga stałego noszenia odpowiednich szkieł, aby wada się nie pogłębiała. Oprawki damskie potrafią znacząco wpłynąć na wygląd twarzy, zarówno w negatywnym, jak i w pozytywnym sensie. Warto więc poświęcić nieco czasu na dobranie takich, jakie będą się świetnie prezentować. Jak jednak je znaleźć?

Odpowiedni producent gwarancją sukcesu

W większości salonów optycznych można się spotkać z ogromnym wyborem rozmaitych modeli, kształtów, kolorów oraz wzorów. Potrafi to sprawić, iż ostateczna decyzja wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na markowe oprawki damskie. Wyróżniają się bowiem:

  • atrakcyjnym wyglądem,
  • wysoką jakością wykonania,
  • wytrzymałością i trwałością,
  • dopracowanymi detalami.

Współcześnie coraz więcej osób potrzebuje okularów korekcyjnych

Ponadto niekoniecznie muszą cechować się wysoką ceną. Często bowiem zdarzają się wyprzedaże, na których da się sporo zaoszczędzić. Należy też wziąć pod uwagę, iż jest to wydatek dokonywany rzadko, ponieważ okularów nie zmienia się zbyt często, co pozwala znaleźć na nie miejsce w posiadanym budżecie. Jeżeli zbytnio oszczędza się na oprawkach, będzie to miało konsekwencje w postaci nabycia modelu niskiej jakości. Zwiększa to prawdopodobieństwo uszkodzenia okularów, mogącego skutkować potrzebą ponownego zakupu, jaki nie byłby konieczny w przypadku podjęcia innej decyzji. Potrafi to finalnie sprawić, iż wyda się znacznie więcej pieniędzy niż wtedy, gdy od razu kupi się markowe oprawki damskie. Powinno się to uwzględnić przy dokonywaniu ostatecznego wyboru.

Dobieranie okularów do kształtu twarzy

Często zdarza się, że kupuje się modne lub atrakcyjne oprawki, które w ogóle nie pasują do wyglądu twarzy. Efekt finalny może być w takim wypadku niezbyt korzystny i zawieść posiadane oczekiwania. Należy wobec tego dokładnie sprawdzić, jakie okulary będą najodpowiedniejsze. Warto przymierzyć dużo rozmaitych modeli, nawet jeżeli na początku wydają się niezbyt atrakcyjne. Noszone potrafią bowiem prezentować się znacznie lepiej niż leżące na półce. Jeżeli natomiast chce się dokonać zakupu przez Internet, dobrym pomysłem będzie wcześniejsze odwiedzenie stacjonarnego salonu optycznego. Nie zawsze bowiem jest się w stanie prawidłowo sobie wyobrazić konkretne oprawki damskie na swojej buzi.

Znani producenci posiadają niezwykle szerokie oferty rozmaitych produktów, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wyróżnia się następujące kształty twarzy:

  • okrągła,
  • owalna,
  • prostokątna,
  • kwadratowa,
  • trójkątna.


Trzeba najpierw ocenić, który z nich się posiada. Dopiero wtedy można prawidłowo dobrać okulary. Ogólną zasadą jest to, że przeciwieństwa się przyciągają. Oznacza to między innymi, że posiadaczki okrągłej buzi powinny decydować się na kanciaste albo prostokątne modele. Delikatnie zaokrąglone oprawki damskie będą natomiast idealne dla kobiet, które mają prostokątną lub podłużną twarz.

Wygoda to absolutna podstawa!

Okulary zakłada się codziennie i ma się je na sobie przez cały dzień, dlatego nie powinny sprawiać dyskomfortu w trakcie noszenia. Przede wszystkim nie mogą być zbyt ciężkie. Masywne, grube oprawki damskie potrafią prezentować się naprawdę spektakularnie, aczkolwiek potrafią zostawiać bolesne otarcia na nosie i uszach. Powinno się wobec tego decydować na lekkie modele, jakie nie będą sprawiały tego typu kłopotów. Posiadaczki bardzo dużej wady wzroku wybierają ponadto pocieniane szkła, aby dodatkowo zmniejszyć ciężar okularów. Jeżeli ma się wątpliwości co do ostatecznego wyboru, warto doradzić się sprzedawcy.