Oryginalne okulary Polaroid – dlaczego warto?

Oryginalne okulary Polaroid wyróżniają się doskonałymi właściwościami optycznymi, a co najważniejsze oferują bardzo wyraźny obraz. Tajemnica marki tkwi w rewelacyjnych oprawkach, które wytwarzane są zaawansowaną technologią próżniowo-ciśnieniową.

Co warto wiedzieć?

 Nowoczesne soczewki Ultrasight składają się z filtra polaryzacyjnego, który umieszczony jest w samym środku soczewek

Wspomniana we wstępie technologia próżniowo-ciśnieniowa pozwala uniknąć niewielkich deformacji na soczewkach, które nie są widoczne gołym okiem. Dzięki temu, że soczewki nie posiadają żadnych defektów to oczy nie muszą nadrabiać słabych właściwości optycznych. Opisane zjawisko jest bardzo dużym problemem w tanich okularach korekcyjnych, które najlepiej omijać szerokim łukiem. W nowoczesnych okularach Polaroid stosuje się rewelacyjne soczewki Ultrasight, które oparte są z kolei na technologii termofuzyjnej. Okulary na brzegach są znacznie cieńsze, dzięki czemu nawet w tych miejscach można liczyć na doskonałą widoczność. Dzięki technologii próżniowo-ciśnieniowej możliwe jest stworzenie jednolitej warstwy, która na brzegach zniekształca obraz.

Dlaczego warto?

Okulary okulary Polaroid są przetestowane i spełniają aktualne normy EN 1836:2005+A1:2007, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości wykonania. Okulary przeciwsłoneczne zapewniają 100% ochronę przed groźnym promieniowaniem UV. Po okulary marki Polaroid powinny sięgnąć te osoby, które w szczególności muszą zadbać o swoje zdrowie. Soczewki Ultrasight składają się z dziewięciu funkcjonalnych warstw, które są idealnie do siebie dopasowane. W dużej mierze to właśnie dzięki perfekcyjnemu połączeniu można liczyć na pełną ochronę oraz doskonałe widzenie w każdych warunkach.

Czym wyróżniają się soczewki Ultrasight?


Nowoczesne soczewki Ultrasight składają się z filtra polaryzacyjnego, który umieszczony jest w samym środku soczewek. To właśnie filtry zapewniają pełną ochronę przed promieniami słonecznymi. Filtry skutecznie blokują promienie UVA, UVB oraz UVC, które są bardzo niebezpieczne dla wzroku. Filtry nakładane są zawsze z obydwu stron warstwy utwardzającej soczewkę. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu materiał soczewki jest bardzo lekki i co najważniejsze wyróżnia się niespotykaną odpornością na zarysowania, czy ten na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. W pierwszej kolejności warto wybrać soczewki Ultrasight XIV o grubości 1 mm. W modelach tych zastosowano warstwę antyrefleksyjną, która skutecznie niweluje odbijające się promienie i dokuczliwe odblaski. Dodatkowo powłoka wspomaga także utrzymanie soczewek w idealnej czystości. W niektórych modelach znajduje się także specjalna warstwa zapobiegająca parowaniu soczewek.