Oprawki na okulary

Zakup nowych oprawek na okulary w profesjonalnym salonie to dla wielu z nas na pewno spory wydatek. Okulary pełnią funkcję nie tylko polepszenia widzenia i korygowania wady wzroku, ale także estetyczną w naszym wyglądzie. Są idealnym dodatkiem do naszego stylu. Dodają elegancji, powagi, podkreślają atuty na naszej twarzy. Szeroka różnorodność oprawek na okulary sprawia, że każda kobieta, każdy mężczyzna i nawet dziecko, znajdą idealne oprawki dla siebie.

Ważną kwestią z doborze oprawki na okulary jest tworzywo z jakiego jest ona wykonana. To najważniejszy element w wyborze oprawek na okulary, ponieważ służyć nam będzie przez kolejne kilka miesięcy lub lat.

Plastikowa, metalowa a może drewniana? Rodzaj oprawki jest kwestią naszych preferencji i tym, w czym czujemy się komfortowo. Decyzja o tym, na które oprawki się zdecydować powinna zapaść po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw.

Zakup nowych oprawek na okulary w profesjonalnym salonie to dla wielu z nas na pewno spory wydatek

PLASTIKOWE CZY METALOWE?

Plastikowe oprawki są komfortowe, lekkie i wyraziste. Z uwagi na wykonanie z plastikowych elementów, są również tańsze od oprawek metalowych. Plastikowe oprawki na okulary zapewniają bogaty wachlarz kolorów i wzorów, przez co cieszą się dużą popularnością. Minusem plastikowych oprawek jest brak nanośników, przez co nie można ich dopasować idealnie do nosa. Nie wytrzymują wysokich temperatur i odkształcają się.

Oprawki metalowe nie odkształcają się na twarzy, przez co służyć mogą nawet kilka dobrych lat. Posiadają nanośniki i tak jak w przypadku oprawek plastikowych, są lekkie. Metalowe oprawki uważane są za bardziej eleganckie. Są one nadal najpopularniejszymi ramkami na rynku. Minusem tych oprawek jest z pewnością cena. Są nieco droższe od oprawek plastikowych. Mają także mniejszy wybór pod względem kolorystycznym.

Oprawki plastikowe dedykowane są osobom, które chcą wyróżnić się z tłumu, zaś metalowe cieszą się popularnością wśród osób lubiących klasykę i prostotę.

Plastikowe oprawki są komfortowe, lekkie i wyraziste

Oprawki różnią się od siebie nie tylko materiałem wykonania, ale także kształtem i swoją budową. Każdy znajdzie oprawkę idealną dla siebie, niezależnie od typu twarzy.

  • twarz okrągła – doskonale sprawdzą się okulary typu kocie oczy
  • twarz trójkątna – tak jak w przypadku twarzy okrągłej pasować będą kocie oczy oraz oprawki okrągłe.
  • twarz kwadratowa – świetnym wyborem będą okulary okrągłe, owalne i bez ramkowe,
  • twarz owalna – sprawdzą się praktycznie wszystkie rodzaje oprawek

Dobre oprawki to wyższa cena. Jest wiele firm oferujących tańsze, często podrabiane produkty, jednak należy pamiętać, że to od dobrze dobranych okularów zależy zdrowie naszych oczu i jakość widzenia.

Można spróbować oszczędzać na oprawkach czy okularach, ale nie kosztem rezygnacji z jakości.