Najmodniejsze oprawki okularów w 2022 roku

Prawie połowa Polaków nosi okulary korekcyjne. Przez lata stały się one nie tylko koniecznym środkiem do poprawy jakości widzenia, ale też modnym dodatkiem wielu stylizacji. Warto wspomnieć, iż wiele osób korzysta z tzw. okularów zerówek (oprawek ze zwykłymi niemedycznymi szkłami). Jakie oprawki okularów damskich będą najmodniejsze w 2022 roku?

1. Oprawki aviatorki (pilotki) – wygląd takich okularów inspirowany jest oprawkami noszonymi przez pilotów samolotów w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Inaczej nazywane są pilotkami. Przez lata preferowali je głównie mężczyźni, teraz wybierane są także przez kobiety w każdym wieku. Charakteryzują się cienkimi, stalowymi oprawkami. Zaokrąglone, opływowe kształty sprawiają, iż pasują niemal praktycznie do każdego kształtu twarzy. Jakiś czas temu modne były jedynie ich wersje przeciwsłoneczne, teraz w każdym dobrym salonie optycznym z powodzeniem można dostać też takie okulary korekcyjne.

2. Delikatne oprawki druciane – ich delikatny, nierzucający się w oczy wygląd sprawia, iż pasować będą do każdej okazji i stylizacji. Idealnie wpasują do bogato zdobionej sukni wieczorowej, do sportowego dresu oraz T-shirtu i ulubionych dżinsów. To kolejny typ okularów nadających się do każdego typu urody i kształtu pracy.

3. Oprawki oversize – bardzo modne w 2022 roku będą oprawki w stylu oversize. Duże, masywne okulary przyciągną uwagę niejednej osoby. Dostępne są w bardzo wielu kształtach, kolorach i wzorach. Odpowiednio dobrane mogą odzwierciedlać naszą osobowość. Należy pamiętać, iż duże okulary mogą przytłoczyć osoby o filigranowej, dziecięcej twarzy. Ważną zasadą przy wyborze oprawek oversize jest fakt, iż nie mogą one zasłaniać brwi, by nie zaburzać proporcji.

4. Okulary w stylu vintage – już od kilku lat nieustannie króluje styl vintage. Również oprawki okularów łączące w sobie nowoczesność i minione czasy. W tym roku bardzo modne są szczególnie okulary w kolorze złotym bądź srebrnym, a także białe i pastelowe oprawki.

Niezależnie od tego, jaki wygląd oprawek okularów wybierzemy, nie możemy zapominać, iż jest to niezwykle ważny element naszej garderoby. Konieczne jest więc to, by były one wykonane z dobrej jakości materiałów i wytrzymałe. Warto postawić na znane, renomowane marki, jak choćby okulary Tom Ford. Kupując je w dobrym salonie optycznym, możemy być pewni, iż otrzymamy profesjonalną poradę. W ten sposób dobierzemy oprawki najlepiej pasujące do konkretnej twarzy i osobowości. W roku 2022 modne są tak różnorodne wzory i kolory okularów, że na pewno każdemu uda się znaleźć te idealne dla niego.