Wskazówki dotyczące wyboru okularów

Gdy wybieramy Eyewear24 – okulary Prada damskie, to musimy pamiętać o tym, że powinny nam odpowiadać pod względem designu oraz także pasować do kształtu naszej twarzy. Nie możemy jednak zapominać o tym, że powinny zapewniać przede wszystkim naszym oczom ochronę przed bardzo szkodliwym promieniowaniem UV. W jaki sposób wybrać okulary przeciwsłoneczne, aby rzeczywiście spełniały te wszystkie funkcje? Poniżej znajduje się kilka cennych porad i wskazówek.

Najważniejszy jest filtr UV400

Zapewne wiemy o tym, że słońce emituje trzy rodzaje ultrafioletowego promieniowania. Jest to promieniowanie UVC, UVB oraz UVA. To pierwsze jest pochłaniane w większości przez atmosferę ziemską. Podobnie jest z częścią promieniowania UVB. Najbardziej jesteśmy narażeni na promieniowanie UVA. Dlatego też dobre przeciwsłoneczne okulary posiadają filtr UV. Najlepszym filtrem jest UV400. Pochłania on w stu procentach szkodliwego promieniowania i zapewnia nam pełną ochronę oczu. Wybierajmy tylko i wyłącznie spośród modeli, które mają soczewki z filtrem UV400. Dzięki temu mamy gwarancję pełną ochrony naszego wzroku i to w wydaniu stylowym.

Musimy także wybrać odpowiedni kolor soczewki. Wydawać by się mogło, że kolor soczewki w naszych okularach przeciwsłonecznych ma estetyczną funkcję. Jednak osoby myślące w ten sposób są w błędzie. Jest równie ważny, jak typ filtra zastosowanego. Pomaga nam bowiem w sposób odpowiedni postrzegać barwy, które przełamuje nasze oko ludzkie. Poniżej omówimy kilka z kolorów soczewek. Zaczynajmy. Soczewki szare są neutralne. W związku z tym gwarantują nam widzenie naturalne barw. Są przez to najbardziej uniwersalne i nadają się absolutnie dla każdego. Są także polecane kierowcom.

Kolejny kolor soczewek to soczewki brązowe. Chłoną one światło niebieskie, przez co nam gwarantują sporą poprawę ostrości, kontrastu, jak i głębi widzenia. Dzięki nim nasze oko odpoczywa. Są one bardzo dobrym wyborem dla osób, które mają wrażliwe oczy. Kolejny kolor soczewek to soczewki żółte, złote oraz pomarańczowe. Kolory te rozjaśniają oraz zwiększają kontrast. Sprawdzają się świetnie w nieco gorszych warunkach atmosferycznych. Mowa, chociażby o deszczu. Nadają się świetnie do jazdy po zmroku. Na sam koniec wspomnijmy o soczewkach różowych oraz czerwonych. Są idealne przy świetle delikatnym. Są bardzo często wybierane przez wędkarzy, miłośników wieczornych spacerów oraz miłośników porannego joggingu. Jak widać na załączonym obrazku, każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.